mobilklasik
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Dobrze zainwestuj. By SunLight

Portret użytkownika SunLight

Wyobraź sobie, ktoś bardzo dobry daje Ci okrągły milion dolarów na zainwestowanie – ale tylko i wyłącznie w kapitał ludzki. Rodzisz się.

Idąc przez życie wydajesz swoje „pieniądze” na różnych ludzi – przyjaciół, kobiety, rodzinę. Masz przecież milion – możesz szaleć.

Pewnego dnia stajesz na przystanku, widzisz dwie kobiety – załóżmy, że blondynkę – Ankę i brunetkę - Mariannę. Inwestujesz chwile w jedną, potem w drugą. Nadjeżdża Twój autobus, wsiadasz z numerami telefonów. Od tego czasu rozpoczyna się prawdziwy obrót „pieniędzmi”. Od tego czasu rozpoczyna się Twoja Gra

Kto siedzi w finansach lub gra na giełdzie wie – raz jest wzrost, raz jest spadek – giełda jest trochę jak kobieta, dużo zainwestujesz to idzie w górę, rozwija się. Jak mało, to pociągnie Cie na dno.
Czasem jednak sytuacja jest paradoksalna. Problem pojawia się, gdy zainwestujesz dużo, a dana jednostka gospodarcza (nazwijmy ją sobie… Lodziarnią?) przestanie przynosić Ci „zyski”. Pojawia się coraz więcej załamań indeksów, masz wrażenie, że wtopiłeś powiedzmy swoją połowę „majątku”. Załóżmy, że masz wtedy dwie drogi:

1.Poświęcić drugą połowę na ratowanie sytuacji.
2.Bezpowrotnie stracić swoje „pieniądze”, a resztę zainwestować w coś (kogoś) innego.

Zastanówmy się teraz, która droga ma sens. Podam Wam 2 przykłady.

1.Janek był bardzo szczęśliwy ze swoją dziewczyną, poświęcał jej naprawdę dużo uwagi, tak zresztą jak ona jemu. Wszyscy naokoło opowiadali, że będą razem już zawsze, oni sami tak uważali. Byli pewni, że są dla siebie stworzeni. I tak żyli kilka lat, ciesząc się każdą chwilą spędzoną razem. Aż w którymś momencie pojawiły się kłótnie i okazało się, że Janek zupełnie nie znał swojej dziewczyny. Pojawiły się pretensje, obelgi, nawet groźby. Biedny chłopak robił wszystko, żeby tylko Ona była szczęśliwa. Oddał się jej w całości, poświęcając swoje szczęście. Związek rozpadł się 2 lata po pierwszej kłótni.

2.Kasjan był kobieciarzem, lubił dobrą zabawę. Miał wiele „znajomych” dziewczyn, ale pewnego razu spotkał tę, która według niego jest w stanie dać mu wszystko, czego on chce. Nie znając jej dobrze zainwestował to, co mu zostało po poprzednich kobietach. I szybko wszystko stracił.

No ale zaraz – panie SunLight – to jaką drogą iść? O czym Ty w ogóle tutaj gadasz. Przecież to sytuacja bez wyjścia.

Tę metaforę miliona dolarów możemy różnie interpretować. Jeden pomyśli – aaa, to chodzi o czas. Inny – szczęście. Jeszcze inny – miłość. Panowie, nie ważne jaka interpretacja. Chodzi o to, że wszystko kiedyś się kończy. Wbrew pozorom życie kończy się szybko. Niektórzy ludzie po kilku nieudanych związkach nie są zdolni do bycia szczęśliwym. Niektórzy nawet po jednym poważnym związku tracą wiarę w miłość. Ciężko jest, gdy czujemy, że zostaliśmy oszukani, że źle zainwestowaliśmy nasze „pieniądze”. Cholernie się cieszę, że we mnie jeszcze takie uczucie nie powstało.

Wiem, że większość z Was to jeszcze młodzi ludzie – jeszcze nie pomyśleliście, jak i w co zainwestować. Sam jestem jeszcze młody, trochę swoich „monet” już wydałem, przyniosły trochę zysków, trochę strat, nie ważne, żyję dniem dzisiejszym.

Chcę Wam dać jedną radę i o tym właściwie jest dzisiejszy blog – zawsze zostaw sobie tego przysłowiowego, jednego centa. Wiem, że młodzieńcze uczucie ma cechy szybkiego, płomiennego, namiętnego, wręcz całkowitego. A potem, skacząc po chmurkach, spadamy i rozbijamy się o beton, wypruci z jakichkolwiek emocji, nie mając nawet światełka, jednego centa, by to zmienić.

Kobieta to giełda – częściej pochłonie Twój „milion”, a nie przyniesie zysków. Jeżeli jednak trafisz na Apple, daj mu (jej) 99,99% siebie, żebyście razem wznieśli się na wyżyny.

Peace,
SunLight

Odpowiedzi

Portret użytkownika CykPyk

Ciekawy blog, ogólnie jeszcze

Ciekawy blog, ogólnie jeszcze nigdy sie nie zawiodlem czytając Twoje wpisy Wink

Ja, jako młody " inwestor " zawsze dawalem 100 % monet, i nigdy nie zostawialem sobie nic, często potem zostając z niczym, ale tez juz nauczyłem sie, zeby jednak nie wchodzic cały.. Wink

kozak. z kobietami jak z

kozak. z kobietami jak z giełda, trzeba zawsze być przygotowanym na to, ze w chwilę możemy wygrać, a za moment upaść na ryj.

A jak grasz na spadki?

A jak grasz na spadki? Wink

adulttorrent.org/details/breaking_it_a_story_about_virgins

adulttorrent.org