mobilklasik
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Podejście psychologiczne do uwodzenia i problemów relacji.

Portret użytkownika Sara

Na wstępie chciałabym podkreślić znaczenie tej strony dla młodych ludzi a także wszystkich tych, którzy w różnym wieku szukają rozwiązania swoich problemów. Bardzo pożyteczna jest również dla ludzi nieświadomych swoich problemów, trafiających tutaj przypadkiem. Relacje z kobietami, pierwsze kroki w seksie czy skutki odrzuceń mają ogromny wpływ na rozwój młodzieży. Wynikłe z niepowodzeń frustracje mogą być bardzo niedobre w skutkach tym bardziej jeśli osoba wyolbrzymia je zamiast radzić sobie z nimi. Tutaj mobilklasik.info działa "profilaktycznie" dając odpowiedni przekaz. Uświadamia ludziom potrzebę rozwoju, samoakceptacji ale i też przygotowuje do niekomfortowych sytuacji np. odrzucenia. Czytałam porady Pana Gracjana i dostrzegam w nich też działanie "zapobiegawcze". Osoba pod wpływem wspomnianych wyżej frustracji może posunąć się np. do gwałtów, zadawania ostrych ran, zemsty, aktów zazdrości, pobić itp. Uważam część materiału prezentowanego przez Pana Gracjana i niektórych redaktorów za bardzo dobry element zapobiegania takim zachowaniom i cieszy mnie wzrost popularności tej strony.

Jeśli miała bym wskazać co należało by poprawić w przekazie redagowanych przez was artykułów to zdecydowanie zwróciła bym uwagę na element szacunku do kobiet i nie krzywdzenia ich. Zdaje sobie sprawę, że moje słowa mogą być w waszym ostrożnym na manipulacje kobiet gronie, odebrane jako chęć namieszania wam w głowach, jednak kieruje mną szczera chęć naświetlania wam tego co możecie w sobie poprawić. Artykuł Pana Gracjana "Kochaj kobiety, nigdy nie krzywdź" świetnie pokazuje o co mi chodzi jednak jest on przykryty wieloma innymi negatywnymi zachowaniami wyrażanymi w tym co często piszecie. Inaczej mówiąc gubi się w tle i jest niedostrzegany a na portalu gdzie jest wysokie prawdopodobieństwo zaburzeń związanych z odczuwaniem empatii, może to mieć skutki w postaci krzywdzenia kobiet. Z mojej strony skromna prośba do administracji, proszę wziąć ten problem pod uwagę i mocniej podkreślić następujące podejście " Nie traktujcie kobiet tak jak sami nie chcieli byście być traktowani" lub " Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe".

W części drugiej mojego tekstu chcę poruszyć kwestie związane z zaburzeniami osobowości. Wielu z was bierze się za pomaganie innym. Mimo szczerych chęci to się wam może nie udać. Czasem możecie kogoś wpędzić w jeszcze większe problemy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że często diagnozujecie problemy na podstawie złych założeń. Pozornie błahe problemy mogą mieć głębokie podłoże z dzieciństwa i rozwiązując je należy sięgać głębiej. Tutaj podam przykłady zaburzeń z jakimi możecie mieć do czynienia w waszej społeczności. Pod poniższymi przykładami wyjaśnię po co je podałam i co wspólnego mają z uwodzeniem.

Osobowość chwiejna emocjonalnie.
Impulsywność oraz gwałtowne zmiany emocji. Nagłe zmiany w poczuciu postrzegania relacji z innymi ludźmi. Osoby chwiejne emocjonalnie jednego dnia bardzo idealizują, wchodzą w intensywne związki, bronią się za wszelką cenę przed odrzuceniem. "Drugiego" dnia są skłonne do nienawiści, towarzyszy im poczucie pustki ich stan zmienia się z euforii poprzez lęk do depresji. Takie osoby są wybuchowe i mogą towarzyszyć im myśli samobójcze. Dochodzić może nawet do utraty kontaktu z realnym światem.

Osobowość paranoiczna
Duża podejrzliwość w stosunku do innych. Są wycofane z kontaktów z innymi i skryte. Towarzyszy im wrogość lub zazdrość. Mają nadmierne poczucie własnej wartości i często zaobserwować można u nich pamiętliwość, wszczynanie konfliktów, chętnie oskarżają innych przez co często nie mają przyjaciół, odsuwają się od nich koledzy, znajomi.

Osobowość zależna
Takie osoby cechują się uległością i biernością. Brak im samodzielności i pewności siebie. Nadwrażliwe na krytykę, dezaprobatę, i odrzucenie, często pesymistycznie nastawione do świata. Osoby takie posiadają odczucie, że bez innych osób sobie nie poradzą ,że kontakt z ludźmi jest im niezbędny do życia. Bardzo ciężko znosi porzucenia, często doprowadza to do depresji.

Osobowość Obsesyjno-kompulsyjna
Osoba obsesyjnie kontroluje swoje aktywności życiowe. Chce być perfekcyjna w szczegółach, planach, organizacji i poświęca temu tyle uwagi, że zaniedbuje cel zadania lub przestaje je wykonywać. Taka osoba często poświęca się zbyt bardzo pracy i jej organizacji zaniedbując inne sfery życia. Bywa też uparta, sztywno trzymająca się postaw moralnych i społecznych, bywa też skąpa.

Osobowość narcystyczna.
Osoba taka odznacza się arogancją i poczuciem swojej wyjątkowości, wyższości i wielkości.
Często ma wielkie palny do do sukcesu, władzy, piękna. Osoby te jak wody potrzebują poczucia wyjątkowości i otoczenia wyjątkowymi ludźmi. Lubią być w centrum uwagi, lubią być podziwiane oraz mają skłonności do wymagania od ludzi spełniania zachcianek i oczekiwań. Wykorzystują często innych bez poczucia winy. Osoby te mogą odczuwać też silną zawiść. Osobowości narcystyczne charakteryzuje również: pretensjonalne poczucie własnego znaczenia (np. wyolbrzymianie osiągnięć i talentów, oczekiwanie bycia uznanym za lepszego bez współmiernych osiągnięć), wiara, że jest się kimś "szczególnym" oraz wyjątkowym i że można być w pełni zrozumianym tylko przez innych "szczególnych" ludzi, przekonanie, że powinno się zadawać jedynie z ludźmi czy instytucjami o szczególnym bądź wysokim statusie, brak empatii: niechęć do honorowania lub utożsamiania się z uczuciami i potrzebami innych, częsta zazdrość o innych lub przekonanie, że inni są zazdrośni o nas lub zazdroszczą nam.
Osobowość narcystyczna powstaje w fazie ponownego zbliżenia na skutek "rany narcystycznej". Często ma to związek z nadmiernym idealizowaniem dziecka zamiast tak zwanej kateksji narcystycznej. Tłumacząc najprościej, jeśli dziecko nie było akceptowane takim jakie w rzeczywistości było, a rodzice wykorzystywali je do realizacji swoich marzeń wmawiając mu " jesteś/ musisz być kims lepszym" to przez reszte życia będzie mu trudno odnaleźć prawdziwego siebie, lub nawet nigdy nie będzie sobą.

(Chociażby na wikipedii znajdziecie więcej ogólnych informacji na temat wymienionych osobowości, to są tylko przykłady i nie wszystkie rodzaje osobowości tu uwzględniałam.)

Wypisałam powyższe zaburzenia nie dlatego by was diagnozować, lub wmawiać wam problemy osobowościowe. Zrobiłam to po to żeby uświadomić wam fakt, że czasem lepiej jest wytłumaczyć osobie z problemem, że powinna udać się do psychologa bo ten może jej lepiej pomóc. Nie bójcie się tego robić. Są tu osoby intensywnie pomagające innym, są osoby szkolące i mające autorytety. Chcecie czy nie ponosicie odpowiedzialność za ludzi nad którymi pracujecie. Tematyka zaburzeń osobowości powinna być wam bardzo dobrze znana ale i też powinniście umieć działać w przypadku jej podejrzenia u ludzi. Nie mam na myśli bawienia się w psychologa a rozpoznawanie i "popchnięcie problemu w odpowiednie ręce". Sam fakt posiadania wiedzy na taki temat pozwala też na znalezienie przyczyn w samym sobie. Bez znajomości przyczyny, nie dostrzegając w sobie zaburzeń ciężko pewne rzeczy "przeskoczyć". Problem można łagodzić czytając motywujące teksty, powtarzając afirmacje, stosując techniki neuro lingwistyczne jednak będzie się on odnawiał bo sami nie znamy jego prawdziwych przyczyn i nie rozumiemy dlaczego coś się w nas dzieje. Osoby w społecznościach takich jak ta, mają duże "skłonności" do takich zaburzeń i dlatego warto problemowi przyjrzeć się trochę bliżej. Warto sobie zadać pytanie dlaczego chcemy uwodzić kobiety, dlaczego nam zależy na ilości zaliczonych kobiet, dlaczego zależy nam na opinii i reputacji ludzi obcych, dlaczego prowadzimy spory dyskutując w internecie i w końcu dlaczego zależy nam na udowadnianiu innym tego jacy jesteśmy dobrzy w relacjach z kobietami.

Liczę na to, że mój tekst zachęci was do przemyśleń na ten temat ale i też będzie impulsem, żeby rozwijać tą wspaniałą inicjatywę jaką jest ten portal.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Sara

Jak mogę pogrubić czcionkę i

Jak mogę pogrubić czcionkę i dodać akapity ?

Portret użytkownika Sneakers

(b)"tekst twój"(/b) Zamiast

(b)"tekst twój"(/b)

Zamiast tego nawiasa ( ) daj < >

jak chcesz kursywe to dajesz "I" zamiast tego "b"

a co do tekstu SARO, to rady tutaj zawarte sa zwiazane STRICTE z podrywaniem. To jaką kto ma osobowość to raczej jest nie istotne. To jest strona o podrywnaniu a nie poradnia psychologiczna Smile

Fajny blog, ale no nie wiem.. czuje się jakbym przeglądał Twoje notatki z wykładu Smile

Wiesz co ludzi sprowadza tutaj na stronę? Najczęściej niedoswiadczenie w relacjach z kobietami. Po prostu nie wiedza jak sie zachowywac i przez tą niewiedzę mają bardzo często łamane serca Smile Chca sie zmieniac, chca wyciagac wnioski, rozwijac sie. Niekoniecznie na gorsze tylko na lepsze. Tez sie zgadzam, ze ten portal to swietna idea, tym bardziej, ze mysl przewodnia portalu brzmi "nie krzywdzimy kobiet" Smile

Portret użytkownika Sara

Zgadza się, ludzi na tą

Zgadza się, ludzi na tą stronę sprowadza często niedoświadczenie. Jednak trzeba spojrzeć głębiej i zadać sobie pytanie dlaczego 25 letni facet nie ma tych doświadczeń. Coś jest tego powodem. Porad na temat relacji nie szuka się gdy jest się wolnym od problemów.

Dlatego związek zaburzeń osobowości z tematyką tej strony ma bardzo, bardzo wiele wspólnego i nie powinno się tego pomijać czy o tym zapominać, bo jest to fundamentem do przyszłych zmian.
Bardzo przepraszam jeśli momentami pisałam zawile. Starałem się to opisywać przejrzyście. Z drugiej strony nie dajmy się też zwariować, każdy może sięgnąć sobie do Wikipedii i poczytać więcej na te tematy, żeby lepiej to wszystko zrozumieć. Zresztą gorąco polecam wam taką lekturę.

"Starałem się to opisywać

"Starałem się to opisywać przejrzyście.... " tak jak myślałem

Cogito Miszcz!!!

Cogito Miszcz!!!

Dla jednych miszcz dla innych

Dla jednych miszcz dla innych "Osobowość paranoiczna", a dla siebie osoba umiejąca czasem wychwycić drobne i dziwne zachowania.

W tym wypadku dziwne było kilka rzeczy, od samego początku, i założył te konto ktoś kto się udziela na mini czacie.

Portret użytkownika Sara

To tylko literówka. Nie mam

To tylko literówka. Nie mam penisa. Laughing out loud

Tak tak... często kobietom

Tak tak... często kobietom zdarza się mówić "starałem".

mógłbym ci wymienić kilka błędów, które popełniłeś i już od samego początku nasuwały mi myśl, ze te konto, to ściema.

Nie jestem zawodową prostytutką aby łykać wszystko bez zastanowienia.

Do następnego razu.

A ja bym to nazwał freudowską

A ja bym to nazwał freudowską pomyłką. Dziękuję do widzenia.

Portret użytkownika Fan

pomyliło jej/jemu się

pomyliło jej/jemu się Smile

Sneakers a jak dodać zdjęcie,

Sneakers a jak dodać zdjęcie, wiesz ?
Wie ktoś może ?

Portret użytkownika heqs

Wrzucasz zdjęcie w serwer (

Wrzucasz zdjęcie w serwer ( np.ImageShack ) , i wklejasz kod do treści komentarza. Ale nie wiem czy w tym forum jest to możliwe- nie sprawdzałem.

Portret użytkownika Sneakers

Kejszyn nigdy nie widziałem

Kejszyn nigdy nie widziałem aby ktoś zdjęcie w post wrzucił. Video owszem, ale zdjęcia nie i nie wiem czy się da

Portret użytkownika SunLight

Więc to jest ten legendarny

Więc to jest ten legendarny blog.
Podoba mi się.

Tak bardzo mówi się o nie

Tak bardzo mówi się o nie krzywdzeniu kobiet a co one robią? Może teraz wystosujmy manifest do wszystkich kobiet, że nie krzywdziły mężczyzn? Uwodzenie to krzywdzenie kobiet, czy się tego chce czy nie. Uwodzisz, żeby wzbudzić emocje, wzbudzasz emocje masz uczucia, masz uczucia następuje zauroczenie - silniejsze czy mocniejsze, nazywajcie to jak chcecie. To już jest skrzywdzenie kobiety jeżeli nie odwzajemniamy tego uczucia bo zrobiliśmy to CELOWO. CELOWO chcieliśmy wzbudzić w niej emocje i uczucia aby nas pragnęła.

Zawsze można doszukać się drugiego dna w każdym problemie i w każdej osobowości NIE ZAUWAŻAJĄC tego, że problem leży pod naszymi nogami.

Blog bez szału bo nic ciekawego tutaj nie wniósł. A Ty sara przemyśl mój pierwszy akapit i nie chwal dnia przed zachodem słońca.

Portret użytkownika Sara

W swoim wpisie drogi Anvilu

W swoim wpisie drogi Anvilu napisałam:

Z mojej strony skromna prośba do administracji, proszę wziąć ten problem pod uwagę i mocniej podkreślić następujące podejście " Nie traktujcie kobiet tak jak sami nie chcieli byście być traktowani" lub " Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe".

Gdybym pisała na kobiecym forum napisała bym:

Z mojej strony skromna prośba do administracji, proszę wziąć ten problem pod uwagę i mocniej podkreślić następujące podejście " Nie traktujcie mężczyzn tak jak sami nie chciały byście być traktowane" lub " Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe". Jesteśmy ludźmi, to że różnimy się narządami płciowymi, wydzielanymi hormonami i postrzeganiem niektórych spraw, nie znaczy, że mamy się traktować w tej kwestii jakoś specjalnie szczególnie. Jesteśmy ludźmi. A ludzie powinni mieć empatię. Dziś brakuje im tego bardzo mocno.

Odnosząc się do tego co napisałeś o krzywdzeniu ludzi. Była bym przychylna co do Twojego stwierdzenia aczkolwiek tu występuje jedno ale. Czym innym jest dać ponieść się chwili, mówić wprost o swoich zamiarach , przeżyć pozytywne emocje a później delikatnie je wygasić a czym innym upatrzyć sobie słabą psychicznie jednostkę po to żeby ją omamić, zmanipulować, zawładnąć ją, zerżnąć i zostawić ze spermą w pochwie wychodząc mówiąc "żegnaj suko!".
Poza tym Anvil jest dużo kobiet, które fantazjują o roli kochanki, o niezobowiązującym seksie więc jeśli uwodziciel nie celuje w związek to powinien swoje działania kierować w kierunku takich Pań. To najlepsze wyjście.

"a czym innym upatrzyć sobie

"a czym innym upatrzyć sobie słabą psychicznie jednostkę po to żeby ją omamić, zmanipulować, zawładnąć ją, zerżnąć i zostawić ze spermą w pochwie wychodząc mówiąc "żegnaj suko!"."

czyżbym wyczuwał jakąś traumę???

Portret użytkownika Sara

Tak. Wyczuwasz traumę jednej

Tak. Wyczuwasz traumę jednej z moich pacjentek.

Portret użytkownika Hudson

Ja tam nie widzę niczego

Ja tam nie widzę niczego złego w uwodzeniu. Żeby nie szukać daleko: spotykam się ostatnio z jedną z jedną dziewczyną, na trzecim spotkaniu mówiła, że jej się teraz dobrze żyje etc. Była szczęśliwa jak nigdy. Ja również marzec 2012 uznam za bardzo udany. I gdzie tu jest krzywdzenie kobiet?

Portret użytkownika Vimes

Wszystko ładnie zebrane i

Wszystko ładnie zebrane i opisane Smile Jednak więksość zawartych tu informacji nie wymaga specjalistycznej wiedzy [na co po cichu liczyłem]. No i Admin został "Panem". Panowie "Redaktorzy" dodaję do ulubionych! Tongue

Portret użytkownika hades1988

Sara postaralas sie jak .a

Sara postaralas sie jak .a pierwszy raz;-).. Powiem tak blog ma swoj przekaz....

Oczywiscie witam Cie w tymzacnym gronie;-)

Portret użytkownika dickinson

czekam na komentarz

czekam na komentarz Czarnego22;)

Portret użytkownika Czarny22

"(..)a element szacunku do

"(..)a element szacunku do kobiet i nie krzywdzenia ich. Zdaje sobie sprawę, że te moje słowa mogą być w waszym ostrożnym na manipulacje kobiet gronie odebrane jako chęć namieszania wam w głowach."
Nie bede wypowiadal sie ogolem , na temat tego zdania , poniewaz kazdy mysli na ten temat co innego..
Jesli chodzi o krzywdzenie kobiet , to chyba to oczywiste ze strona nie powstala po to zeby manipulowac kobietami , wykorzystywac i ranic je .
Tylko po to zeby pomoc nam zrozumiec kobiety ich zachowanie i sposob postrzegania swiata oczami kobiet.
Czesto mamy zaszczepione zle przekonania .A strona pomaga je zmienic.
Ja mam zasade nigdy nie krzywdze kobiety i nie wykorzystuj ich jako zabawek do szkolenia sie ..Chodz jak wszyscy jestesmy tylko ludzmi i czasem nawet nieswiadomie ranimy kogos ale wkoncu kazdy znas byl kiedys zraniony .Czlowiek to istota niedoskonala i kazdy ma prawo do bledow. A zycie to nie bajka i nie mozna sie obchodzic z nim jak z jajkiem .Bo nawet niewiadomo jak bysmy byli ostrozni to i tak kiedys nam to jajko sie stlucze.

Mysle ze chodzilo ci glownie o podejscia , Kc , sex < a potem w kalendarzyk i zapisujemy tak to juz 23 ktora zaliczylem wciagu tego roku.
PRzeciez zbieranie doswiadczenia poprzez podejscia i zawierania nowych znajomosci nie jest niczym zlym , jesli oczywiscie zakonczysz relacje na poziomie kolezenskim z szacunkiem do Kobiety..Jezeli na samym poczatku nakreslasz kobiecie ze to bedzie luzna relacja , ze nie chcesz nic wiecej i ze nie dazysz do zwiazku to ona o tym wie i wie na co sie decyduje ..Wiec nie mozna mowic tu o krzywdzeniu.
Co innego jest zapewnianie ja (Ciebie kocham , chce spedzic z toba cale zycie )a po wzieciu tego co sie chce uciekamy.Ja tak nie dzialam i mysle ze wiekszosc tez nie ..
Pozatym wszedzie znajda sie tacy co tak robia. Nie mozna wrzucac wszystkich do jednego worka tak jak i kobiet..

"W cześći drugiej mojego tekstu chcę poruszyć kwestie związane z zaburzeniami osobowości. Wielu z was bierze się za pomaganie innym i mimo szczerych chęci to się wam może wam nie udać. Czasem możecie kogoś wpędzić w jeszcze większe problemy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że często diagnozujecie problemy na podstawie złych założeń. Pozornie błahe problemy mogą mieć głębokie podłoże z dzieciństwa i rozwiązując je należy sięgać głębiej. Tutaj podam przykłady zaburzeń z jakimi możecie mieć do czynienia w waszej społeczności. Po przykładach wyjaśnię po co je podaje."

Tu sie zgodze ,
Wiekszosc osob probuje sztucznie wywolac pewnosc siebie radza - podchodz do kobiet wykonaj 100 podjesc to zdobedziesz ta pewnosc siebie .(przyklad)
A to czesto lezy glebiej ,strach przed podejsciem nie polega na tym ze brakuje mu obycia z kobietami tylko na jego przeszlosc
kiedy to go koledzy , kobiety wysmialy dostal zlewke, albo nie podolal w lozku..To wszystko sprawilo blokade , i powieszchowne rady beda nieskuteczne..
Ale my nie nalezymy do wykfalifikowanych psychologow ktorzy siedza w tym od lat.To jest ich praca i oni maja na to czas.MY jedynie jak mozemy pomoc to doradzic cos takiego co przyniesie efekt chwilowy , bo jak ta osoba nie bedzie tego szlifowała w sobie i sama sobie nie pomze to i tak nic my nie poradzimy.
Tak biore pelna odpowiedzialnosc za to co radze , przypominam ja RADZE NIE NAKAZUJE, i to od niego zalezy co zrobi.On lepiej zna ta kobiete.

"Osobowość chwiejna emocjonalnie"
<Sam jestem osoba impulsywna , w mgnieniu oka moge wybuchnac ..
Jednak uwazam ze jest to sposob na rozladowanie emocji .
Jedni krzycza , inni milcza ,jeszcze inni sie smieja , kazdy ma cos na odragowanie stresu.

"Osobowosci"
< bardzo ciekawy dzial , w blogu:)

"Osobowość narcystyczna."
<To uczy PUA.

Musze przyznac ze sie napracowalas Kochana. Myslalem ze to bedzie kolejny blok powtorzony i skopjowany od innych tylko zapisany w inny sposob , innymi slowami.
A jednak mnie zaskoczylas .Teraz po tym blogu wiem ze te punkty na forum sa rownoznacze z tym co tutaj nam przedstawilas ..
Bardzo mi sie podobam I WITAM NA PODRYWAJ ORG:)
pozdrawiam Czarny22

Portret użytkownika Ronlouis

Te kategorie Saro które

Te kategorie Saro które wymieniłaś doskonale przekładają sie na typy osób w kontaktach z kobietami. Kochanek, tatuś ( kontroler), pantoflarz, artysta ( skupiony na uczuciach), triumfator ( pan i władca), poszukiwacz przygód, zły chłopak, uwodziciel. Mówi się w koncu że to jacy jesteśmy w życiu dorosłym zostało ukształtowane w dzieciństwie. Ja mam pewną teorię na osoby które studiują psychologię. To jednak zostawię na jakąś inną ewentulaność na wypadek jakiegoś obściskiwania;)

Portret użytkownika Sara

Panie Ron teorię proszę niech

Panie Ron teorię proszę niech Pan zostawi dla siebie. Smile Podpowiem Panu że jako szkoleniowiec stać Pana na więcej. Proszę wymyślać coś bardziej subtelnego, dziś kobiety już nie połykają takiej przynenty Wink

Portret użytkownika Ronlouis

Saro na początek ustalmy, że

Saro na początek ustalmy, że nie jestem pan:)! Po drugie kiedy kobieta ostatnio powiedziała mi to co Ty, to później kochaliśmy się przez całą noc;) I wcale jej nie szkoliłem:) A co do połykania przejdźmy na priv;)

Portret użytkownika Sara

Teraz lepiej Ci idzie Panie

Teraz lepiej Ci idzie Panie Ron. Wink Jednak kochać się przez internet ze mną nie będziesz. Może kiedyś do Ciebie napiszę na priv. Wink

Portret użytkownika Ronlouis

Spokojnie Saro, najpierw

Spokojnie Saro, najpierw muszę się przekonać jaka jesteś i czy będziesz wstanie wytrzymać tyle przyjemności naraz. Bo już było kilka takich tutaj co nie dały...rady;) Seks przez internet? być może technologia idzie do przodu ja jednak jestem staromodny i wolę bardziej szczególne, intensywne, bezpośrednio - dotykowe rozwiązania. Więc sama rozumiesz.

Ron na początek ustalmy ze to

Ron na początek ustalmy ze to nie jest kobieta. no chyba ze ma podwójna osobowość, bo mało która kobieta pisze "Starałem się to opisywać przejrzyście.... "

Portret użytkownika Hedoniz

Na podstawie tego jestem

Na podstawie tego jestem niezdefiniowany ! Mam cały mix z każdego po trochu Jeaaaaa ! To się nazywa unikat i wyjątkowość( o teraz trochę z narcyza Laughing out loud )