mobilklasik
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Studia,praca,kariera - Początki

5 posts / 0 new
Ostatni
Kermi
Portret użytkownika Kermi
Nieobecny
Ta osoba pomogła w składce na serwer
Wiek: 20
Miejscowość: Częstochowa

Dołączył: 2012-12-29
Punkty pomocy: 61
Studia,praca,kariera - Początki

Po kasacji wrzucam jeszcze raz.
Teraz już chyba będzie OK positive : )

Do rzeczy

Na forum pojawia sie dużo postów/blogów odnośnie pracy/studiów -dróg życiowych jakie wybieramy.

Za kilka dni poprawiam przedmiot na maturze i mam zamiar wynieść sie z domu - ślęcze całymi dniami i nocami analizując dokładnie gdzie sie udać i na co. Raz juz popełniłem błąd i mam rok w plecy ale to inna historia-nie oczekuje,że ktoś mi powie i doradzi co mam wybrać bo każdy jest inny i ma inne uzdolenienia i zainteresowania.

Co mnie interesesuje? Osobiscie na ten czas wszystko co związane jest z karierą,studiami - pracą. Jestem ciekawy jak wyglądała wasza droga od podjęcia studiów/ew.ich braku do miejsca w którym się znajdujecie i pracujecie.
Czy studia Wam pomogły?Czy to były warte 5 lat przedsięwziecie? Czy wręcz przeciwnie?
Jak postąpilibyście teraz?

Druga sprawa,jako TABULA RASA wchodzący w świat pracy mam
pytanie,mianowicie co dodałoby mi kilka pktów do "pustego" CV?
Zamierzam zrobić książeczke sanepidowską i kurs kelnera/barmana.Jak wyjadę do innego miasta chciałbym złapac jakąs prace na weekendy własnie tym kierunku(myśle,że byłoby to najlepsza opcja)

Nie wyobrażam sobie siedzenia w domu przez całe studia a co dopiero wakacje co więcej,mam swój amatorski pomysł na biznes ale do tego potrzebuje kapitału to raz a dwa
najwyższy czas zdobywać doświadczenie Smile

Szukałem stron z kursami w moim miescie ale nic ciekawego nie mają.Może ma ktoś namiary na jakąs dobrą strone ogólnopolską w tej tematyce?

Thanks GOD for PUA"s

marso (niezweryfikowany)

Są różnego rodzaju kursy online, tlyko dobrze poszukaj.
Na pracuj.pl mają 3 testy kompetencji, które możesz zrobić i sciagasz sobie pozniej w pdf.
Jeżeli chodzi o Twoje pytania o studia, to jak sam napisałeś ostatnio pojawiło się mnóstwo blogów na ten temat i w komentarzch także ludzie opisują jak to u nich wyglądało

Priapos
Portret użytkownika Priapos
Nieobecny
Wiek: 25
Miejscowość: Warszawa

Dołączył: 2010-01-07
Punkty pomocy: 129

idź do urzędu pracy

nabuhodonozor
Nieobecny
Wiek: 23
Miejscowość: Ewing, New Jersey

Dołączył: 2012-10-12
Punkty pomocy: 6

Napisze Ci jak to u mnie wygladalo: zaraz po maturze poszedłem na dzienne studia które mnie wogole nieinteresowaly, chodziłem bo chodziłem marnowalem czas, pod koniec 2 semestru trafiła się szansa żeby wyjechać za miedze do pracy na budowę, praca ciezka ale pierwsza powazna i w innej walucie, zarobiony ( troszeczkę)poinwestowalem w nieruchomości,poszedłem na studia zaoczne na budownictwo, na dzienne juz bym niewrocil;)zaliczone mam 3 semestry, pracowałem na budowie , ostatnio na bardzo duzejw wawie ( i nagle ktoś pokazał mi , powiedział o cnc) od przyszłego tyg rozpoczynam kurs na to ,prace na budowie rzuciłem, ale trochę oszczedzilem wiec stać mnie na miesiąc bez pracy, zrobię kurs i zacznę szukać pracy na cnc, przeczytałem juz kilka książkę o obróbce itp, zainteresowało Mnie poprostu , studia chce zmienić na mechaniczne ... Pracuj, zarabiaj, oszczędzaj, inwestuj...Zyj;)

Ulrich II
Portret użytkownika Ulrich II
Nieobecny
Wtajemniczony
Wiek: 34
Miejscowość: .

Dołączył: 2012-12-25
Punkty pomocy: 5372

za studenta nie płaci się pełnych składek na umowę zlecenie, wykorzystaj to i bierz co jest, zawsze taką umowę możesz w jeden dzień rozwiązać, a wpis w CV i doświadczenie jest, na pewno poważniejszy pracodawca inaczej widzi gościa po studiach który na nie zarobił, niż nawet super mózgowca z idealnym indeksem bez doświadczenia

they hate us cause they ain't us

topobzor.info