mobilklasik
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Dynamiczna gra statusem, czyli dlaczego jestem alfa a one mnie nie lubią.

Zawsze podejmuj decyzje, zajmuj dużo miejsca, mów wprost, bądź odpowiedzialny, chodź wyprostowany, nie przejmuj się tym co mówią inni.

Te i wiele innych, górnolotnych haseł, można znaleźć w setkach artykułów dla „prawdziwych mężczyzn” czy też „samców alfa”, ale każdy z nas zna kogoś, kto mimo, że zachowuje się w ten sposób, wcale nie wzbudza ani sympatii ani szacunku. Pojawia się jedno, zasadnicze pytanie – dlaczego?

Status

Słowem wstępu, warto by napisać co to jest status i dlaczego warto o niego dbać.

Status jest niczym innym, jak naszą pozycją w danej grupie. Status ma jedną potężną zaletę i jedną wielką wadę

Wada : status jest dynamiczny
Nie da się raz wypracować pozycji i cieszyć się nią do końca życia. W każdej nowej grupie, każdego dnia od początku budujemy swój status. Wymaga to ciągłej pracy, starania się aby ulokować się na najlepszej pozycji.

Zaleta: status jest dynamiczny
W związku z tym, że w każdej grupie budujemy swój status od nowa, mamy możliwość przejścia od zera do bohatera. Wystarczy tylko, poznać pewne zasady i umiejętnie je wykorzystywać.

Dlaczego warto dbać o status?
Status jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Kobiety pożądają facetów z dobrą pozycją, natomiast mężczyźni szanują i chcą trzymać się z ludźmi o wysokim statusie.

Jak wypracować status

Status zdobywamy poprzez odpowiednie zachowanie.
Zachowania podwyższające status:
-podejmowanie decyzji
-mówienie wprost
-swoboda w zachowaniu i mowie
-patrzenie ludziom w oczy
-wyprostowana sylwetka, odsłonięte gardło, pozycja otwarta
-patrzenie na ludzi nieco z góry
-branie odpowiedzialności
Tak, są to te same zachowania, które możemy znaleźć w setkach artykułów. Dlaczego więc te zachowania nie działają?

Złoty klucz do sukcesu

Gra o status to zawsze gra na szali. Gdy Ty pniesz się w góre, ktoś inny musi upadać.

W momencie, gdy nadużywasz tych zachowań, podnosisz swoją wartość, ale jednocześnie obniżasz całego otoczenia. W związku z tym, ludzie najzwyczajniej w świecie zaczynają czuć się źle w Twoim otoczeniu. Czy zatem nie warto zachowywać się w ten sposób? Warto!

Każdy z nas, zna kogoś kto jest pełen charyzmy, zawsze wie co powiedzieć, potrafi przewodzić innymi, jest odpowiedzialny, podejmuje decyzję, ale jednocześnie potrafi śmiać się z siebie, przepraszać, przyznawać się do błędu. Wszyscy go lubią a kobiety nawet kochają. Jak on to robi?

Dynamiczna gra statusem

Strategia podwyższania swojego statusu działa najlepiej w momencie, gdy zachowujemy dynamikę pomiędzy statusem wysokim, a niskim. Polega to na tym, że na zmianę podwyższamy swój status i obniżamy. Przykładowo, przyjmujemy wyprostowaną sylwetkę, otwartą pozycje jednocześnie żartujemy z siebie samych.
W ten sposób, dajemy jasny komunikat „Jestem pewny siebie i mogę robić na co tylko mam ochotę” co BARDZO zwiększa nasz status, a o to w gruncie rzeczy chodzi.

Kwestia naturalności

Wiele osób nie odnosi oczekiwanych rezultatów przez to, że ich zachowanie jest niespójne z nimi samymi. W momencie gdy zachowujesz się w sposób podwyższający status, ale nie czujesz się z tym dobrze, naturalnie, tylko zmuszasz się do tego, inni ludzie bardzo szybko to wyczują i twój status zostanie dramatycznie obniżony, czyli de facto uzyskasz zupełnie odwrotny efekt.

Co mam zrobić gdy nie czuję się z tym naturalnie? Osobiście, znam tylko jeden sposób..
Rób to.
Tak długo aż stanie się to naturalne.

Złoty środek

To moje ulubione pojęcie, bo sprawdzą się właściwie w każdej dziedzinie naszego życia, także i tutaj.

To, że masz podejmować decyzje wcale nie znaczy, że nigdy nie możesz pójść na kompromis albo spytać kogoś o radę.
Mit zajmowania dużo miejsca. Jest to jeden z największych i najczęściej spotykanych błędów. Tak naprawdę, wcale nie chodzi o to żeby zająć dużo miejsca, tylko o to żeby usiąść wygodnie. Notabene, widok „samca alfa” siedzącego z nogami rozłożonymi nogami niczym zawodowa aktorka porno jest co najmniej śmieszny a już na pewno nie podwyższa naszego statusu.

Złoty środek sprawdza się do każdego zachowania, zawsze należy zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Kontynuacja tego wpisu :

http://mobilklasik.info/blog/dyn...

Odpowiedzi

Bycie alfa ... Jak zwał tak

Bycie alfa ... Jak zwał tak zwał . Być tym który nie ustępuje pod presją otoczenia ,ten który ma gdzieś czy z nim ktoś pójdzie na miasto czy będzie sam na tym piwie . Bycie tym ,,alfa "to w pewien sposób pójście inna droga niż reszta . Często Cię nie lubią Ale szanują . To pozwalanie sobie a coraz tp więcej w towarzystwie czy gdziekolwiek . Nie tak łatwo zostać tym ,,alfa . Alfa ,,musi" często odmawiac nie dlatego ze ma taka zasade ale dlatego ze wiekszpsc ludzi do okoloa zajmuje się marnowanie życia a on tego nie chce bo chyba że jest kryminalista. Wlasnie to wieziennictwo to coekawy temat ,zobaczcie ze (jesli sie interesujecie wieziennictwem ) nie kazdy kiedys mogl zostac gitem w wiezieniu czy na w wolnpsci to ludzie którzy mieli /mają swoje zasady wobec innych ludzi którzy są w porzadku . Takich ludzi nie da się lubić ale napewno przeciętny Kowalski będzie ich szanował ..bo nie dadzą sobą pomiatac .

Portret użytkownika Dobrodziej z Północy

Całkiem niegłupi tekst. Do

Całkiem niegłupi tekst. Do tego fajnie napisany, aż szkoda, że nie jest dłuższy i nie porusza większej liczby zagadnień związanych ze statusem. Na przykład Jak radzić sobie z ludźmi obniżającymi Twój status świadomie, czy też o zaletach płynących z budowania statusu w grupie wspólnie (praca zespołowa)? Pisz częściej, bo patrząc na Twoją datę rejestracji (2013), ominęło nas kilka fajnych tekstów. Ulubione i główna na zachęte. Smile

Dzięki za miłe słowa, czułem

Dzięki za miłe słowa, czułem że czegoś jeszcze brakuje. Temat jest bardzo obszerny a dzięki zachęcie w niedługim czasie napiszę następną część Smile

Za Dobrodziejem - szkoda, że

Za Dobrodziejem - szkoda, że nie rozwinąłeś bardziej tematu.

Portret użytkownika Stary Cap

Ja, zaobserwowałem takie

Ja, zaobserwowałem takie zjawisko, że jak lider jakiejś grupy zawyrokuje, że kogoś trzeba gnoić, to pozostali z wielkim zaangażowaniem dokuczają tej osobie, bez względu na to jak ona się zachowuje.
Kiedy jednak ktoś inny, kto ma autorytet w tej grupie powie, że ta osoba jest w porządku i że należy się jej szacunek, wszyscy z miejsca zmieniają swoje zachowanie w stosunku do tego człowieka.
istnieje tu zjawisko tzw. namaszczenia.

https://kompozit.ua