mobilklasik
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Jakim być mężczyzną

Portret użytkownika Stary Cap

Pierwszym przykazaniem na tej stronie jest żeby być męskim, silnym facetem, żeby mieć jaja. Mimo wysiłków, nie potrafię całkowicie przekonać się do tego poglądu. Buzujący testosteronem mężczyźni zawsze budzili we mnie niechęć i nieufność. Ja nie chcę być kimś takim. Szkolne łobuzy, gitowcy, uliczni chuligani, dyskotekowi zadymiarze, dawcy organów na ścigaczach, koksy z siłowni, kibole, politykierzy, gangsterzy, więzienni git ludzie, fala w wojsku, czy mobbing w pracy nigdy mi nie imponowały. Współczuję też tym kobietom, które na takich mężczyzn reflektują.

„Androgynia (zgrec. andro – mężczyzna i gyne – kobieta) – w psychologii oznacza występowanie u jednej osoby cech psychicznych charakterystycznych dla kobiet, jak i mężczyzn. Termin wprowadziła do psychologii Sandra Bem w koncepcji kulturowej tożsamości płciowej. Zakłada ona, że płeć to pewien kulturowo podzielony stereotyp. Istnieją cechy stereotypowo przypisywane mężczyznom (silny, ambitny) oraz takie, które kojarzą się stereotypowo z kobietami (uczuciowa, zależna).
Autorka opracowała kwestionariusz Bem Sex Role Inventory – do pomiaru, w jakim stopniu osoba badana identyfikuje się z cechami tradycyjnie uważanymi za męskie bądź kobiece. Kwestionariusz zawiera listę takich cech. Badani oceniają, na ile dana cecha odnosi się do nich.
Można wyłonić w ten sposób osoby identyfikujące się z cechami przypisywanymi kulturowo własnej płci (kobiece kobiety, męscy mężczyźni), osoby identyfikujące się „na krzyż” (męskie kobiety, kobiecy mężczyźni), a także osoby androgyniczne – takie , które identyfikują się zarówno z kobiecymi, jak i męskimi cechami.”
Badania Bem dowodzą, że ci ostatni radzą sobie lepiej, bo reagują adekwatnie do sytuacji.
Androgyniczne kobiety są niezależne, asertywne, a zarazem opiekuńcze, mają większe poczucie własnej wartości i niższy poziom lęku.
Androgyniczni mężczyźni są stanowczy i niezależni, ale potrafią okazywać czułość i współczucie.
W relacjach osoby androgyniczne są odbierane jako bardziej partnerskie, kochające, tolerancyjne, dbające o relacje. Cechuje je otwartość w wyrażaniu uczuć, empatia, a także niezależność poglądów i odporność na konformizm.”
(wycinek z jakiegoś czasopisma psychologicznego z moich zbiorów)

Jaki z tego wniosek?
Jeśli masz jakieś żeńskie cechy charakteru, to bardzo dobrze. To cenne cechy. Pracuj teraz nad męskimi cechami u siebie.
Jeśli jesteś w 100% męskim gościem, to zastanów się czy nie warto spuścić nieco z tonu i wzbogacić swoją osobowość o bardziej miękkie (kobiece) kompetencje.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Christian

Dla Starego Capa zawsze

Dla Starego Capa zawsze szacun.

Moim zdaniem problemem jest fakt, iż większość osobników płci męskiej nie są elastyczni. Do osiągania swoich celów trzeba być elastycznym i dynamicznie dobierać strategię. Czasy kiedy można było klepnąć coś na pamięć i cisnąć według schematu już dawno minęły.

Należy byś sneaky i maksymalizować efekty. Jeśli działaniem obliczonym na efekt będzie uronienie "męskiej" łzy to także należy to zrobić.

Zasady gry są płynne. Nie mówię tutaj, że należy być wyrachowanym skurwysynem. Wprost przeciwnie. Jeśli udajesz, to absolutnie każda kobieta przejrzy Cię bardzo szybko. Natomiast autentyczność wyrazu/przekazu na każdej płaszczyźnie działa w zajebisty sposób. Alpha male to głupota. Nie jesteśmy zwierzętami, więc też tak się nie zachowujmy. Operujemy na nieco wyższych levelach niż instynkty zwierzęce, toteż mamy większą możliwość wyrazu.

Może i dostanę po głowie za to o czym zamierzam wspomnąć ale jednak to zrobię. Samorozwój to nie "rak". Należy rozwinąć umiejętności do zarządzania rolami w swoim życiu. Świetnie przedstawia to książka Grzesiaka Success&Change z której dowiesz się jak zarządzać i kreować osobowości.
Miejsca w twoim życiu jest na wszystko. Toteż tak samo popełniając rolę partnera w związku inaczej będziesz zachowywać się spełniając rolę np. przyjaciela samego siebie z prostego powodu. Obie te role mają inne potrzeby, a ty jesteś jedną osobą i składasz się na większą całość.

Reasumując. Jeśli chcesz być skuteczny w większości obszarów swojego życia - nie możesz być alpha(bezmyślnym) zwierzęciem Smile

Portret użytkownika Dominikkow

Absolutnie się z tym zgadzam.

Absolutnie się z tym zgadzam. Lepiej być człowiekiem, niż jakimś nabuzowanym frustratem.

Portret użytkownika marine_trooper

Podoba mi się ten blog,

Podoba mi się ten blog, zgłosiłem na główną.

Wynik mnie zaskoczył.

Wynik mnie zaskoczył.

,,Tak się gra jak przeciwnik

,,Tak się gra jak przeciwnik da''

Dlatego dobrze mieć w sobie wykształcono cechy męskie i żeńskie,by dopasowywać je do odbiorcy w danej chwili.

https://buysteroids.in.ua

ディテール adulttorrent.org

そこ adulttorrent.org