mobilklasik
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Sygnały niewerbalne kobiet

Portret użytkownika rafciuuu

Jak wiadomo kobiety, jak i mężczyźni komunikują się niewerbalnie. Sygnały zainteresowania wysyłane są świadomie bądź nieświadomie i jest to spowodowane pierwotnymi instynktami dzięki którym nasi przodkowie dobierali się w pary. Najpierw była mowa ciała... Później mowa którą posługujemy się dzisiaj.
Nas interesują zachowania kobiet.

Przyglądałeś się kiedyś dziewczynie z dużym zainteresowaniem, a ona odwracała głowę? Błądziła wzrokiem? Pomyślałeś "olała mnie" ale to nie przypadek. Dlaczego to robiła?
-Aby nie zostać źle odebraną przez społeczeństwo, które niezbyt dobrze się wyraża o kobietach "kokietujących" mężczyzn. To nie pozwala im na otwarte i bezpośrednie patrzenie w oczy. Nie tylko nam została narzucona iluzja w młodości, że powinniśmy się uganiać za dziewczynkami, im też wpojono, że to my mężczyźni powinniśmy o nie zabiegać co jest równe "nie wypada na niego tak patrzeć". Nie patrząc się na Ciebie udaje zawstydzoną i niedostępną czyli bardziej atrakcyjną dla faceta. Kobieta w ten sposób Cię sprawdza: czy się poddasz, czy może spróbujesz za kilka sekund znów nawiązać kontakt niewerbalny. Jeśli zrobisz to drugie, to podświadomie przypisze Ci cechę waleczności, czyli będziesz umiał walczyć o dom, rodzinę i nadajesz się do długotrwałego związku. W jej podświadomości, pod Twoim wizerunkiem pojawi się etykieta "fajny facet".
Proste ćwiczenie do wykonania: spójrz na kobietę, której nie znasz i się uśmiechnij. Prawie każda odwróci głowę, lub spojrzy w inne miejsce. Obserwuj ją nadal, a zobaczysz, że znów przesunie wzrok w Twoją stronę w czasie mniejszym niż minuta.

Kobiety często są nieświadome swoich gestów. To ich umiejętność wrodzona, której nie mogą się wyzbyć i dzięki której przewyższają nas w czytaniu komunikacji niewerbalnej. Czemu tak jest? A dlatego, że to kobiety po urodzeniu potomstwa, muszą się nim opiekować i przez pierwsze lata jego życia, odczytywać jego pragnienia poprzez język ciała. W ich mózgu znajduje się czternaście obszarów odpowiedzialnych za komunikacje niewerbalną, przy czym mężczyzna został obdarzony zaledwie czterema. My faceci mamy to "szczęście", że odbierania tych sygnałów musimy się nauczyć. Do tego wystarczy empatia, logiczne myślenie, kontakt z kobietami i chwila nauki.

Konkrety:

Jakie IOI (Indicator Of Interest - oznaki zainteresowania) wysyła nam kobieta?

1. Uśmiecha się.
2. Wypina piersi, wciąga brzuch, prostuje się.
3. Podczas chodzenia kołysze biodrami i kładzie na nich ręce gdy stoi.
4. Ruchem głowy odrzuca włosy z ramion bądź twarzy (laska rusza głową jakby grała w reklamie szamponu do włosów).
5. Nakręca włosy na palce, lub poprawia fryzurę.
6. Unosi brwi.
7. Rozchyla usta, czasem dotyka językiem górnej wargi.
8. Śmieje się, "chichocze".
9. Przygładza, poprawia ubranie.
10. Kieruje stopę i ciało ku mężczyźnie.
11. Długo patrzy w oczy ("bo on już nigdy nie podejdzie").
12. Eksponuje nadgarstki, dłonie.
13. Rozchyla nogi (nie tak jak niektórzy z Was pomyśleli -chodzi tu o stanie bądź siedzenie w lekkim rozkroku).
14. Zabawia się butem w trakcie siedzenia (no huśta klapkiem na palcach).
15. Skrzyżowane nogi prostuje w kierunku faceta.
16. Przechyla głowę w stronę mężczyzny.
17. Kładzie dłoń na dekolcie.
18. Próbuje zmniejszyć dystans między nią, a facetem pochylając się w jego stronę.
19. Patrzy się na mężczyznę, a gdy ten na nią spojrzy, ona spuszcza lub odwraca wzrok.
20. Rumieni się, zakrywa twarz.
21. Trzyma kciuki w kieszeni.

A teraz tak:
Od czasu do czasu wpadasz na koleżankę (Zbyt często? Jakiś zbieg okoliczności?). Pogadacie ze sobą i zaraz każde z was idzie w swoją stronę. A może wpadłeś jej w oko? Jeśli jest przesadnie miła, przekracza granicę bezpiecznej odległości (około 50 cm.) po czym Cię dotyka, przytula, stosuje kino, czasem się jąka, prawi komplementy, patrzy na usta i śmieje się nawet z najgłupszego dowcipu tzn, że jest Tobą zainteresowana.


Uwaga!
Nie ważne czy dobrze zinterpretujesz sygnały od kobiet i czy w ogóle jakieś zauważysz. Jeśli dziewczyna wpadła Ci w oko i chcesz ją poznać to podejdź -nie ma innego sposobu by poznać prawdę.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Radian

Bardzo pomocne ja zawsze mam

Bardzo pomocne ja zawsze mam problem z tym IOI nie zwracałem na to uwagi po prostu ale kiedy się dowiedziałem o ich istnieniu to nie wiedziałem które zachowanie jest właśnie takim IOI znalazłem tylko kilka przykładów a tu taka lista! 

Przyda się na pewno. 

Świetny artykuł, z kilku

Świetny artykuł, z kilku IOIów nawet sobie nie zdawałem sprawy ;]

wiecej takich wpisow!!!

wiecej takich wpisow!!!

super art bardzo sie przyda

super art bardzo sie przyda pozdroo

Portret użytkownika Masti234

Ten aktykuł jest zajebisty

Ten aktykuł jest zajebisty Smile , bardzo pomocny Smile
pozdrawiam

Gratuluje - pomysł na

Gratuluje - pomysł na dokształcanie tym artykułem męskiej strony bradzo trafiony:)

Tylko że na intrpretacje tylu sygnałów składają sie jeszce inne czynniki tj.
sytuacji w jakiej sie znajduje ta osoba - może jest zniecierpliwiona dlatego jak to ująłęś "Zabawia się butem w trakcie siedzenia",
zachowanie może to takze wynikać z sytuacji jaka miałe miejśce przed spotkaniem Ciebie,
albo miejscem do którego ma się udaje jednostka - rozmowa o prace, sprawdzian z majcy, kłótnia z rodzicami i popsuty humor lub na odwrót entuzjazm z jakiegoś powodu.

Na to wszystko skałda sie wiele czynników więc interpretacja niewerbalbych gestów człowieka jest bardzo rozległa zależy od :
miejsca
czasu
sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Ukłony dla Twojego stwierdzenia Rafciu cytuje:

"laska rusza głową jakby grała w reklamie szamponu do włosów" - niestey niektóre tak maja;D

Natomiast:
"Wypina piersi, wciąga brzuch, prostuje się."
w 99,9% jest tak zwanym tancem godowym który Wy panowie też przed nami odgrywacie. Także się prostujecie wypinaciee pierś do przodu, wciągacie brzuch by wypaść atrakcyjnie.

"Kieruje stopę i ciało ku mężczyźnie." - to zajwisko można zinterpretować gdy jesteście w większej grupie osób i stoi w śród nich obietk waszego zainteresowania. Osoba której się podobacie nieświadomie skieruje stopy w wasza strone. Lecz także do końca nieudowodnione

"Kładzie dłoń na dekolcie."
to może być rodziaj kokieterii, może tylko chceić zająć sobie woolno upływający czas. Bawić się z wami na odległoość lecz tu już bardziej widoczne jest zainteresowanie niż w niektórych przypadkach. Zauważyła Was;)

Myśle że pomogłam w rozwinięciu wątku

PozdRawiAm Autora rafcia i wszystkich czyytelników

Portret użytkownika Neofita

Rzeczywiście pomogłaś, ale

Rzeczywiście pomogłaś, ale czasem ciężko Ciebie zrozumieć, np. "...albo miejscem do którego ma się udaje jednostka-...".

suzii wyjdz i nie wracaj -

suzii wyjdz i nie wracaj - tak bedzie lepiej dla kazdego nosiciela jąder. idz sie udzielac w brawo girl, tam ktos cie zrozumie na pewno

Portret użytkownika jarmid

Myślę, że obecność kobiet

Myślę, że obecność kobiet (nie jakiś pieprzonych feministek) jest tu pomocna i dostarcza nam ważnego kobiecego punktu widzenia. Więc jeśli chodzi o mne (i pewnie nie tylko) to zachęcam do dalszego udzielania się. Pozdrawiam

Rzeczywiście tak jest nawet

Rzeczywiście tak jest nawet sobie sprawy z tego nie zdawałam.

I to nie ma nic wspólnego z tym, że kobieta robi to celowo...

Kobieta będzie zupełnie inaczej mówić, gestykulować, inaczej będzie stała, gdy w pomieszczeniu znajdują się same kobiety, wystarczy, że wejdzie niespodziewanie mężczyzna i momentalnie kobieta się zmienia, ja to zauważyłam, ale dopiero to do mnie dotarło i umiem to konkretnie nazwać po przeczytaniu tego artykułu.

Np. idąc gdzieś wśród koleżanek lub sama, kobieta nie koncentruje się tak na swojej postawie, wystarczy moment, jakiś błysk, że np. w pobliżu jest "samiec" (heh), który wzbudził zainteresowanie i (tak jak jest w arcie), momentalnie zmienia się układ ciała, wciągnięty brzuch tak na maksa, że oddychać nie można, szybko wyprostowana sylwetka.. i takie jakieś wstępuje wtedy.., nie wiem.., nawet jakby się własną mimikę kontrolowało.. ciężko mi to nazwać nawet.

Ja robie coś takiego (tylko ze dopiero teraz sobie to uświadomiłam heh), że robię takie duże oczy.., tzn. podnoszę czoło do góry i niby sobie taaak paatrze gdzies coś sobie obserwuuję.., i zerkam co jakiś czas, a potem szybko głowe odwracam.

Świetny artykuł

Neofito - mój komentarz

Neofito - mój komentarz powstawał po 3 godzinach snu wiec mozliwe ze jego składnia w pewnych momentach jest niepoprawna.

Za to dziekuje Jardnimowi - ponieważ dobre wnioski można wyciągać tylko z obopulnych obserwcji zarówno kobiety i mężczyzny.
Poznawanie siebie nawzajem właśnie na tym powinno polegać.

Reszty wnosków nie komentuje - poprostu nie ma czego:)
PozDrwaiam

Portret użytkownika knokkelmann1

suzi jak bumerag wrocila...

suzi jak bumerag wrocila... jak mija dzień kochanie?

myśle że nikt za mną nie

myśle że nikt za mną nie tęsknił kochanie...

Portret użytkownika knokkelmann1

ja tak, kotku.... zdrowa

ja tak, kotku.... zdrowa sztuka z Ciebie jak widzę

zdrowa? a w jakim sensie

zdrowa? a w jakim sensie Panie konkkelmann 007;p

Portret użytkownika knokkelmann1

zdrowa - potocznie: dobrze

zdrowa - potocznie: dobrze wyglądająca, piersiasta, wyprostowana, wygadana, itp

zapomniałeś o krągłych

zapomniałeś o krągłych pośladkach mych...

 Ja dodałbym jeszcze -kładzie

 Ja dodałbym jeszcze -kładzie dłonie na kolanach , prostuje ręce i opiera się na nich i delikatnie huśta

aha zapomniałbym .. gdy

aha zapomniałbym .. gdy kobieta jest toba zainteresowana szuka jakiegokolwiek kontaktu przez dotyk np: bawi się telefonem , głaszcze się albo cokolwiek co sie jej nawinie pod rękę wyglada to tak jakby nie miała co zrobić z rękami ale jest w tym głębszy sens

Portret użytkownika Hoon

Jak ktos jest zainteresowanu

Jak ktos jest zainteresowanu USS (ukrytymi sygnałami seksualnymi) to radze przeczytac  ksiazke. aktorki Neili.. nie pamietam ale  nazywa sie : ukryte sygnały sekualne .

Tam kazdy sygnał jest dobrze opisany .. al tylko i tyle bo reszta nie pasuje i nie warto sie przykładac do tej ksiazki za bardzo . Moja ocena tej ksiażki 3/10 plus fajnie opisane te sygnały ale tylko tyle .

Portret użytkownika salub

Wracam do takich artykulow co

Wracam do takich artykulow co jakis czas. Bardzo wartosciowych wpisow. Dobrze przeczytac cos porzadnie napisanego.

Pozdro Rafciuuu

Bardzo fajny artykuł.

Bardzo fajny artykuł. Wink

Portret użytkownika canis lupus

,,przekracza granicę

,,przekracza granicę bezpiecznej odległości (około 50 cm.) " - dla mnie rzecz sporna, każdy inaczej odbiera tą "granicę'. Jak dla mnie jej wgl nie ma a jest to jakaś dziwna teoria.

Portret użytkownika rafciuuu

Fachowo to się nazywa dystans

Fachowo to się nazywa dystans intymny. Sprawdź tą "dziwną teorię".

Portret użytkownika canis lupus

Jak bym nie sprawdzał, to bym

Jak bym nie sprawdzał, to bym nie pisał...

Portret użytkownika salub

Dystans intymny - jeden z

Dystans intymny - jeden z dystansów personalnych. Rozciąga się w promieniu ok. 45 cm wokół naszego ciała (obrazowo można powiedzieć, że jest to strefa na wyciągnięcie łokcia). Obszar przestrzeni bardzo bliski naszego ciała, w którym prawie zawsze dochodzi do kontaktu fizycznego z rozmówcą. Dlatego jest to odległość zarezerwowana jedynie dla bardzo bliskich osób (małżonek, partner, dziecko). Naruszenie tej strefy przez inną osobę odbierane jest jako agresja terytorialna, co jest przeżywane jako nieprzyjemne zarówno przez osobę, której strefa jest naruszana jak i przez intruza.

Portret użytkownika canis lupus

Nie potwierdzam i nie

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Ja jakoś nie mam na tym poziomie problemu. Może dlatego, że nie podchodzę do kobiet wtedy gdy mam zjebany humor a tylko gdy mam pogodny nastrój...w końcu nasze emocje też udzielają się rozmówcy.

Można przekroczyć tą granicę,

Można przekroczyć tą granicę, wręcz powinno się ją przekraczać. Po prostu potrzeba trochę wyczucia Smile

Portret użytkownika Bad-boy

a ja nie rozumiem jednej mowy

a ja nie rozumiem jednej mowy ciała mianowicie często widzę jak kobiety zakładają nogę na nogę ALE zmieniają tę pozycję powiedzmy co 2 min czyli skrzyżowane nogi prawa na górze zaraz zmiana lewa na górze i o co kaman? zmienia to kierunek stopy czyli co mam rozumieć że raz jest zainteresowana ścianą a raz tablicą?

Najpewniej ma kłopoty z

Najpewniej ma kłopoty z krążeniem Wink